برگزیدگان مشهدی چهلمین تئاتر فجر

selected fajr theater

چهلمین جشنواره تئاتر فجر از ۱۴ تا ۲۶ بهمن ماه برگزار شد و برگزیدگان این جشنواره نیز مشخص شدند. در ادامه برگزیدگان مشهدی چهلمین جشنواره تئاتر فجر معرفی می شوند.

برای کسب اطلاع از هنرمندان مشهد در جشنواره تئاتر فجر به مطلب لینک شده می توانید مراجعه کنید.

نمایش هایی از خراسان رضوی در این جشنواره حضور داشتند که عبارتند از:

در بخش رقابتی و مهمان چهلمین جشنواره تئاتر فجر آثاری همچون درخشش صبحگاهی سیاره ناهید با کارگردانی مسعود عقلی، هملتک به کارگردانی مهدی احمدی، سوئینی تاد به کارگردانی محمد نیازی، آنتیگونه، آخرین سامورایی به کارگردانی امین رضایی اردانی، پشت دیوار کشتارگاه به کارگردانی رضا صابری پنج اثر حاضر بودند.

تئاتر “درخشش صبحگاهی سیاره‌ی ناهید” به نویسندگی هنرمندان مشهدی، مسعود عقلی و مهسا غفوریان و به کارگردانی مسعود عقلی و تئاتر” هملتک” به کارگردانی مهدی احمدی منتخبان جشنواره استانی بودند که در جشنواره تئاتر فجر هم حضور داشتند.

دیگر برگزیدگان مشهدی تئاتر فجر تئاتر “سوینی تاد”، داستانی به نویسندگی “استفان ساندهایم”، با ترجمه و کارگردانی هنرمند مشهدی محمد نیازی و “آنتیگونه، آخرین سامورایی” به کارگردانی امین رضایی اردانی بودند که شرکت کننده مستقیم جشنواره فجر بود. محمود کریمی برای طراحی نور نمایش موزیکال سوئینی تاد و آرمین سپیدار برای موسیقی این نمایش قدردانی شدند و دیپلم افتخار کسب کردند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی نیز در سخنانی اظهار داشت: همواره تئاتر مشهد یکی از شهرهایی است که پس از تهران از جایگاه مناسبی برخوردار است. امسال نیز با پنج اثر، پس از تهران از نظر تعداد نمایش در جایگاه دوم قرار گرفته و حضور پررنگی در جشنواره داشته است.

کریم جشنی در رابطه با آثار مشهدی عنوان کرد: به نظر من اهالی تئاتر مشهد تمام تلاش خود را به کار گرفته اند و اجراهای بسیار خوبی به نمایش گذاشته اند. همچنین دستگاه های گوناگون مانند شهرداری مشهد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و حوزه هنری خراسان رضوی تا حد توان در بخش های مالی و در اختیار قراردادن فضاهایی برای تمرین، از نمایندگان مشهد حمایت کرده اند.

در ادامه صحبت ها ایشان همچنین فرمودند: تئاتر فجر ویترینی است برای اهالی تئاتر شهرستان‌های مختلف کشور و به نوعی اجرا در جشنواره فجر، یکی از اهداف گروه‌های مختلف تئاتر محسوب می‌شود.

 

اخبار مرتبط

شان و صفا،‌ خوشنویسی کتیبه ها

وقتی به شکل تقریبا اتفاقی به مقصود فعلی ام یعنی رشته گرافیک رسیدم، کمی خوشنویسی می دانستم، اما آنجا...
3 هفته قبل

تئاتر «سرخر» اثری از آرش نژاد

آرش نژاد به زودی تئاتر «سرخر» را براساس متنی از خودش، در پردیس تئاتر مستقل مشهد روی صحنه خواهد...
4 ماه قبل

خراسان در چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی

چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی توسط اداره‌ کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه‌ توسعه‌ هنرهای...

برگزاری رویداد سینما حماسه

دومین فراخوان تولید فیلم کوتاه داستانی سینما حماسه منتشر شد. انتشار فراخوان برگزاری رویداد سینما حماسه در اسفند ۱۴۰۰...
4 ماه قبل