فراخوان جشنواره فیلم کوتاه تهران منتشر شد

1 ماه قبل | 09:17

فراخوان چهلمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران منتشر شد و بر اساس آن، این رویداد از ۲۷ مهر تا ۲ آبان‌ ۱۴۰۲ در تهران برگزار خواهد شد.
به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، «چهلمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» به‌ منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و ایجاد عدالت فرهنگی در همه نقاط کشور، همچنین رقابت سازنده بین فیلم‌سازان برگزار می‌شود.
فیلم‌هایی که از طریق بومی‌گرایی در ژانر و به‌کارگیری از خلاقیت و نوآوری به تولید آثاری متنوع و متکثر از ایران بزرگ در فضای فیلم کوتاه می‌شوند در این جشنواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و در اولویت انتخاب و داوری هستند.
متن فراخوان چهلمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به شرح زیر است:
«آیین‌‎نامه چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران»
انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان یکی از بزرگترین و فراگیرترین مدارس سینمایی جهان و مهم‌ترین متولی حوزه فیلم کوتاه کشور، به منظور شناسایی و معرفی آثار کوتاه برگزیده در سطح ملی و بین‌المللی، جریان‌سازی و رقابت سازنده بین فیلم‌سازان و ارج نهادن به خلاقیت سینماگران جوان، «چهلمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» را در دو بخش ملی و بین‌الملل از ۲۷ مهر لغایت ۲ آبان ۱۴۰۲ برگزار می‌کند.
جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در امتداد دوره اخیر خود و در آستانه چهل سالگی، به منظور فراهم آوردن زمینه رشد و اعتلای سینمای نوین ایران و ایجاد سبد متنوعی از آثار، رویکرد «بومی گرایی در ژانر» را در انتخاب آثار مورد توجه قرار خواهد داد و علاوه بر این در بخش ملی، همت خود را بر این مهم می‌گمارد که «جشنواره فیلم کوتاه تهران، آینه همه ایران» باشد تا فیلم‌سازان خطه‌های مختلف ایران بتوانند جلوه‌ای از فرهنگ‌ها، آیین و رسوم، زندگی شهری و زیست اقوام در سرتاسر ایران را با تکیه بر هویت ملی و دینی مردم و با تمرکز بر داستان‌گویی و توجه به ژانر در فیلم‌سازی بازتاب دهند.
متن کامل

اخبار مرتبط

«چطور زندگی می‌کنیم؟» حاصل 6 سال زحمت استاد بزرگ صنعت انیمه ژاپن

ده روز تا اکران انیمه جدید هایائو میازاکی «چطور زندگی می‌کنیم؟» در ژاپن باقی مانده است. انیمه میازاکی در...
1 روز قبل

یک جایزه بین‌المللی برای «گیج‌گاه»

فیلم سینمایی «گیج‌گاه» برنده جایزه بهترین فیلمنامه از شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی چبوکساری در روسیه شد. فیلم سینمایی «گیج...
2 روز قبل

خوانش اشعار «باد و برگ» کیارستمی در جشنواره «عکس ۵»

مهدی شادی‌زاده از خوانش اشعار «باد و برگ» عباس کیارستمی توسط نازنین فراهانی در بزرگداشت عباس کیارستمی و افتتاحیه...
1 هفته قبل

سی و پنجمین فستیوال جهانی عکاسی یونسکو میزبان دو اثر عکاس اسفراینی از خراسان شمالی شد.

خراسان شمالی – حسین رضایی، مستندساز، عکاس اسفراینی و خالق مستند قلپیچ گفت: فستیوال جهانی عکاسی یونسکو با عنوان...
1 هفته قبل