جایزه دوربین طلای عباس کیارستمی در جشنواره بین‌المللی «عکس ۵»

11 ماه قبل | 09:37

دبیر جشنواره جایزه بین المللی «عکس ۵» از اهدای جایزه دوربین طلای عباس کیارستمی در بخش نگاه نو این رویداد خبر داد.
به نقل از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی‌زاده دبیر جشنواره جایزه بین‌المللی «عکس ۵» گفت: نام این جشنواره برگرفته از فیلم عباس کیارستمی است که به شکل کاملاً تخصصی در زمینه عکس و ویدئو آرت است و این جشنواره براساس این فیلم و یادبودی برای این کارگردان فقید پایه‌گذاری شد.
دبیر جشنواره جایزه بین المللی «عکس ۵» در ادامه بیان کرد: در سه دوره قبلی نتوانستیم جایزه ویژه‌ای را به نام عباس کیارستمی اختصاص دهیم در نتیجه در این دوره تصمیم گرفتیم جایزه دوربین طلا عباس کیارستمی را داشته باشیم که این جایزه یک سمبل است.
وی افزود: این جایزه در بخش «نگاه نو» به عکاسی برتر چه داخلی و چه خارجی اهدا می‌شود که در این بخش خود عمل عکاسی مهم نیست بلکه مفهوم، خلاقیت و فتومونتاژ حرف اول را می‌زند. همچنین این جایزه یکی از جایزه‌های ماندگار و مهم این جشنواره خواهد بود.
شادی‌زاده در ادامه تاکید کرد: همچنین تا به امروز عکاسان زیادی از ایتالیا، ژاپن، فرانسه و ترکیه به این جشنواره اعتماد کردند و عکس‌های زیادی فرستادند به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در کنار جوایز دیگر یک سمبل و نماد از کشورمان به این عکاسان اهدا کنیم.
وی در پایان گفت: جایزه بخش «نگاه نو» شامل یک لوح بین المللی با امضای رئیس هیأت داوران ناکافوجی و دوربین طلای عباس کیارستمی که قالبی از دست و دوربین و عینک عباس کیارستمی است، می‌شود. همچنین اصل این مجسمه در دبیرخانه جشنواره نگهداری می‌شود.
عوامل این جشنواره عبارتند از مهدی شادی‌زاده دبیر جشنواره و شورای سیاست‌گذاری، علیرضا شادی زاده شورای سیاست‌گذاری، لیلی گلستان شورای سیاست‌گذاری، لیلی خسرو پناه مشاور هنری، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه.

منبع: خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط

سی و شش اثر به گنجینه گالری هیچا اضافه شد.

سی و شش اثر نقاشی در سبک‌های مختلف هنری به مجموعه آثار گالری هیچا افزوده شد.
12 دقیقه قبل

انتشار تمبر یادبود سهروردی در تیراژ ۶۰ هزار سری

تمبر شهاب‌الدین سهروردی با هدف پاسداشت گنجینه‌های فلسفه ایرانی در مجموعه «تمبرهای یادبود کشور» منتشر شد.
7 ساعت قبل

انتشار فراخوان چهل‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

فراخوان چهل‌ و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران منتشر شد و بر...

نمایش «خانه دوست کجاست؟» کیارستمی در موزه آکادمی اسکار

فیلم «خانه دوست کجاست؟» ساخته عباس کیارستمی در موزه تصاویر متحرک آکادمی اسکار به روی پرده رفت.
6 روز قبل