جایزه دوربین طلای عباس کیارستمی در جشنواره بین‌المللی «عکس ۵»

1 ماه قبل | 09:37

دبیر جشنواره جایزه بین المللی «عکس ۵» از اهدای جایزه دوربین طلای عباس کیارستمی در بخش نگاه نو این رویداد خبر داد.
به نقل از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی‌زاده دبیر جشنواره جایزه بین‌المللی «عکس ۵» گفت: نام این جشنواره برگرفته از فیلم عباس کیارستمی است که به شکل کاملاً تخصصی در زمینه عکس و ویدئو آرت است و این جشنواره براساس این فیلم و یادبودی برای این کارگردان فقید پایه‌گذاری شد.
دبیر جشنواره جایزه بین المللی «عکس ۵» در ادامه بیان کرد: در سه دوره قبلی نتوانستیم جایزه ویژه‌ای را به نام عباس کیارستمی اختصاص دهیم در نتیجه در این دوره تصمیم گرفتیم جایزه دوربین طلا عباس کیارستمی را داشته باشیم که این جایزه یک سمبل است.
وی افزود: این جایزه در بخش «نگاه نو» به عکاسی برتر چه داخلی و چه خارجی اهدا می‌شود که در این بخش خود عمل عکاسی مهم نیست بلکه مفهوم، خلاقیت و فتومونتاژ حرف اول را می‌زند. همچنین این جایزه یکی از جایزه‌های ماندگار و مهم این جشنواره خواهد بود.
شادی‌زاده در ادامه تاکید کرد: همچنین تا به امروز عکاسان زیادی از ایتالیا، ژاپن، فرانسه و ترکیه به این جشنواره اعتماد کردند و عکس‌های زیادی فرستادند به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در کنار جوایز دیگر یک سمبل و نماد از کشورمان به این عکاسان اهدا کنیم.
وی در پایان گفت: جایزه بخش «نگاه نو» شامل یک لوح بین المللی با امضای رئیس هیأت داوران ناکافوجی و دوربین طلای عباس کیارستمی که قالبی از دست و دوربین و عینک عباس کیارستمی است، می‌شود. همچنین اصل این مجسمه در دبیرخانه جشنواره نگهداری می‌شود.
عوامل این جشنواره عبارتند از مهدی شادی‌زاده دبیر جشنواره و شورای سیاست‌گذاری، علیرضا شادی زاده شورای سیاست‌گذاری، لیلی گلستان شورای سیاست‌گذاری، لیلی خسرو پناه مشاور هنری، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه.

منبع: خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط

«چطور زندگی می‌کنیم؟» حاصل 6 سال زحمت استاد بزرگ صنعت انیمه ژاپن

ده روز تا اکران انیمه جدید هایائو میازاکی «چطور زندگی می‌کنیم؟» در ژاپن باقی مانده است. انیمه میازاکی در...
1 روز قبل

یک جایزه بین‌المللی برای «گیج‌گاه»

فیلم سینمایی «گیج‌گاه» برنده جایزه بهترین فیلمنامه از شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی چبوکساری در روسیه شد. فیلم سینمایی «گیج...
2 روز قبل

خوانش اشعار «باد و برگ» کیارستمی در جشنواره «عکس ۵»

مهدی شادی‌زاده از خوانش اشعار «باد و برگ» عباس کیارستمی توسط نازنین فراهانی در بزرگداشت عباس کیارستمی و افتتاحیه...
1 هفته قبل

سی و پنجمین فستیوال جهانی عکاسی یونسکو میزبان دو اثر عکاس اسفراینی از خراسان شمالی شد.

خراسان شمالی – حسین رضایی، مستندساز، عکاس اسفراینی و خالق مستند قلپیچ گفت: فستیوال جهانی عکاسی یونسکو با عنوان...
1 هفته قبل