انتشار فراخوان شانزدهمين جشنواره بین‌المللی پژوهش‌ فرهنگی

1 هفته قبل | 09:04

فراخوان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی پژوهش فرهنگی منتشر شد و پژوهشگران داخلی و خارجی می‌توانند تا نیمه مهر ۱۴۰۲ آثار پژوهشی خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی پژوهش فرهنگی در محور‌های فرهنگ، هنر، رسانه و ارتباطات، پژوهش‌های دینی و اسلامی و فناوری‌های جدید و آینده‌پژوهی فرهنگی برگزار می‌شود و آثاری که در یکی از محور‌های فراخوان و در فاصله فروردین ۱۳۹۸ تا شهریور ۱۴۰۲ (در بخش داخلی) و از سال ۲۰۱۹ تا سال ۲۰۲۳ (در بخش بین‌الملل) انجام شده‌اند، می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.
آثار پژوهشی می‌توانند در قالب طرح‌پژوهشی، پایان‌نامه کارشناسی ارشد، رساله دکتری، کتاب (برگرفته از طرح پژوهشی)، مقاله علمی پژوهشی (پُراستناد) و گزارش سیاستی باشند و آثار آسیب‌شناسانه، کاربردی و شامل ارائه راهکار در اولویت هستند. ضمن این که آثار ترجمه‌ای در انتخاب پژوهش فرهنگی شرکت داده نمی‌شوند.
گفتنی است جایزه ویژه جشنواره نیز با نام زنده‌یاد «عماد افروغ» به اثر برگزیده در حوزه نقد و سیاستگذاری فرهنگی اهدا خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند آثار خود را از طریق تارنمای جشنواره به نشانی ifcr.ir ارسال کنند و دبیرخانه جشنواره در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات به نشانی تهران، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان دمشق، شماره ۹ و با شماره تلفن ۸۸۹۱۹۱۷۹ پاسخگوی پرسش‌های علاقمندان به شرکت در این جشنواره خواهد بود.

اخبار مرتبط

«آکتور» جایزه جشنواره سئول را دریافت کرد

سریال «آکتور» جایزه هجدهمین دوره جشنواره درامای سئول در بخش فیلمنامه را دریافت کرد.
2 روز قبل

فیلم «نگهبان شب» نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۴ شد

فیلم سینمایی «نگهبان شب» از میان سه نامزد نهایی، به اتفاق آرا به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم...
5 روز قبل

سوئد «سیزده سالگی» را تجربه می‌کند

فیلم کوتاه «سیزده سالگی» به کارگردانی صمد علیزاده و تهیه‌کنندگی نوید محمدزاده به چهل و دومین جشنواره بین‌المللی آپسلای...
6 روز قبل

«با من فریاد بزن» در راه مکزیک

فیلم کوتاه «با من فریاد بزن» ساخته شیوا مردان‌نیا به عنوان یکی از آثار برگزیده بیستمین جشنواره فیلم کوتاه...
7 روز قبل