آغاز به کار پانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر

1 سال قبل | 05:22

پانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، جمعه ۷ بهمن در مؤسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح شد.

محمود سالاری، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ عبدالرضا سهرابی، مدیر کل هنر‌های تجسمی؛ سیدعباس میرهاشمی، دبیرکل جشنواره پانزدهم و جمعی از هنرمندان و علاقمندان به هنر‌های تجسمی در این مراسم حضور داشتند.

محمود سالاری پس از بازدید جشنواره در جمع خبرنگاران گفت: پانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر با حضور جمعی از اساتید فرهنگ و هنر کشور آغاز به کار کرد. من و اساتید اذعان داریم که آثار نمایشگاه بسیار باکیفیت هستند و خلاقیت قابل اعتنایی در آن‌ها دیده می‌شود.

سالاری با بین اینکه هرکدام از این آثار می‌تواند دقایقی مخاطب را میخکوب کند، افزود: بخشی از آثار شرکت‌کننده که به ترکیب هنر‌های اصیل ایرانی و مدرن پرداخته‌اند بسیار قابل اعتنا هستند. من از این همه نبوغ هنری هنرمندان خوشحال هستم و به همه آن‌ها تبریک می‌گویم.

او در ادامه سخنان خود گفت: انقلاب ایران مانند یک رود جاری است. در همه ادوار جشنواره موضع‌گیری‌هایی وجود داشته است اما در هر دوره جشنوار‌ه‌ها بیشتر شکوفا شده‌اند. این موضع‌گیری‌ها و تحریم‌ها در چهل و سه سال راه به جایی نبرده است، زیرا هنرمند جویای حقیقت است و این جشنوار‌ه‌ها بهانه‌ای برای عرضه کردن هنر ایران هستند. جماعتی می‌خواهند هنر را گروگان بگیرند اما ره به جایی نمی‌برند و اگر کسی علاقه و‌امید به آینده داشته باشد، فعالیت می‌کند.

پانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر تا ۲۸ بهمن در مؤسسه صبا میزبان علاقه‌مندان است و آن‌ها می‌توانند به جز روز‌های ۱۵ و ۲۲ بهمن از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به خیابان ولی‌عصر، نرسیده به خیابان طالقانی، فرهنگستان هنر، مؤسسه فرهنگی هنری صبا مراجعه کنند.

برای اطلاع بیشتر از اخبار هنری  اینجا را کلیک کنید.

اخبار مرتبط

سی و شش اثر به گنجینه گالری هیچا اضافه شد.

سی و شش اثر نقاشی در سبک‌های مختلف هنری به مجموعه آثار گالری هیچا افزوده شد.
1 ساعت قبل

انتشار تمبر یادبود سهروردی در تیراژ ۶۰ هزار سری

تمبر شهاب‌الدین سهروردی با هدف پاسداشت گنجینه‌های فلسفه ایرانی در مجموعه «تمبرهای یادبود کشور» منتشر شد.
8 ساعت قبل

انتشار فراخوان چهل‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

فراخوان چهل‌ و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران منتشر شد و بر...

نمایش «خانه دوست کجاست؟» کیارستمی در موزه آکادمی اسکار

فیلم «خانه دوست کجاست؟» ساخته عباس کیارستمی در موزه تصاویر متحرک آکادمی اسکار به روی پرده رفت.
6 روز قبل