بیش از ۲ هزار اثر به جشنواره بین‌المللی عکس رضوی رسید

1 ماه قبل | 08:51
بیش از ۲ هزار اثر به جشنواره بین‌المللی عکس رضوی رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛ مهدی زابل عباسی افزود: در بین این آثار، عکس هایی از عکاسان ۱۲ کشور شامل کشورهای ترکیه، عراق، قطر، عربستان، اندونزی، افغانستان، پاکستان، هند، مصر، آلمان، عمان و بنگلادش نیز وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین المللی عکس رضوی یکی از برنامه های جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری امام رضا(ع) متعلق به بنیاد فرهنگی – هنری امام رضا(ع) است که در بهمن ماه سال ۱۴۰۱ در مشهد با اعلام فراخوان عمومی با هدف اشاعه فرهنگ رضوی در راستای بسط و گسترش فعالیتهای فرهنگی – هنری در اقشار فرهیخته فرهنگ و هنر آغاز به کار کرد.
دبیر دوازدهمین جشنواره بین المللی عکس رضوی تصریح کرد: از مهمترین دغدغه های دبیرخانه دوازدهمین دوره از این جشنواره اعتلای فرهنگ عکس و عکاسی در محورهای خانواده با رویکرد فرهنگ رضوی و سبک زندگی اسلامی ایرانی و همچنین ارتباط جوانان به عنوان تاثیرگذارترین خوشه جمعیتی با شعائر دینی بود.
وی گفت: در جشنواره های قبلی تعداد مجاز آثار ارسالی برای هر شرکت کننده بین ۲۰ تا ۳۰ عکس در همه بخشها بود، با تصمیم دبیرخانه این دوره در راستای هرچه باکیفیت تر شدن روند برگزاری، تعداد آثار پذیرفته شده در هر بخش به پنج عکس تقلیل یافت تا ارتقای کیفی آثار به جای فزونی کمی در دستور قرار گرفت.
زابل عباسی بیان داشت: بازبینی آثار رسیده در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه و داوری نهایی آثار در ۲۷ اردیبهشت ماه انجام خواهد شد، آثار پذیرفته شده در نمایشگاه پایانی این جشنواره مقارن با هشتم خرداد ماه ۱۴۰۲ همراه با اعلام اسامی برگزیدگان نهایی به نمایش گذاشته می شود.

اخبار مرتبط

«چطور زندگی می‌کنیم؟» حاصل 6 سال زحمت استاد بزرگ صنعت انیمه ژاپن

ده روز تا اکران انیمه جدید هایائو میازاکی «چطور زندگی می‌کنیم؟» در ژاپن باقی مانده است. انیمه میازاکی در...
1 روز قبل

یک جایزه بین‌المللی برای «گیج‌گاه»

فیلم سینمایی «گیج‌گاه» برنده جایزه بهترین فیلمنامه از شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی چبوکساری در روسیه شد. فیلم سینمایی «گیج...
2 روز قبل

خوانش اشعار «باد و برگ» کیارستمی در جشنواره «عکس ۵»

مهدی شادی‌زاده از خوانش اشعار «باد و برگ» عباس کیارستمی توسط نازنین فراهانی در بزرگداشت عباس کیارستمی و افتتاحیه...
1 هفته قبل

سی و پنجمین فستیوال جهانی عکاسی یونسکو میزبان دو اثر عکاس اسفراینی از خراسان شمالی شد.

خراسان شمالی – حسین رضایی، مستندساز، عکاس اسفراینی و خالق مستند قلپیچ گفت: فستیوال جهانی عکاسی یونسکو با عنوان...
1 هفته قبل