معرفی بهترین سایت های عکاسی جهان

1 سال قبل | 09:25

لیستی از سایت های معتبر و خوب عکاسی جهان که هر عکاسی باید آن ها را داشته باشد

وب سایت های عکاسی ، محلی برای دریافت انواع کمک‌ها برای یک عکاس هستند. چه یک عکاس تازه‌کار باشید و یا اینکه عکاسی کسب و کار شما است، قطعا به منابع عکاسی خوب نیاز خواهید داشت. شما بصورت مستمر نیازمند به‌روز کردن و یافتن اطلاعات جدیدی از دنیای عکاسی در قالب توصیه، ترفند و مقالات حرفه‌ای می‌باشید.
برای اینکه کار شما در یافتن بهترین سایت های عکاسی جهان آسان‌تر شود، این لیست را تهیه کردیم.
در هر صورت شما می‌توانید در صورتی که به عکاسی علاقه‌مند هستید و یا در زمینه‌ای خاص نیاز به فراگیری ترفند عکاسی دارید، از این لیست استفاده کنید.

BJP ( British Journal of Photography )

وب سایت ( bjp-online.com ) در انگلستان پایه‌گذاری شده است، اما در حقیقت برای تمامی عکاسان دنیا مرجعی کاربردی است. ماهنامه این سایت یکی از مرجع‌های عکاسی همیشگی من است. من از زمانی که در رشته عکاسی تحصیل می‌کردم تا به امروز این مجله را دنبال می‌کنم.

شاید علت اصلی قرار دادن وب سایت ( bjp-online.com ) در صدر لیست بهترین سایت های عکاسی جهان، قدمت فوق‌العاده موسسه ( BJP ) است. ( BJP ) در سال ۱۸۵۴ تاسیس گردید و با این حال هنوز هم از زمانه‌ی خود پیشتازتر است. وب سایت ( bjp-online.com ) شامل انبوهی از مطالب با کیفیت از ایده‌های عکاسی طبقه‌بندی شده در سری‌ها و افراد مختلف در سبک‌های مختلف عکاسی است.

این موسسه ضمنا دانشجو می‌پذیرد و جوایزش اعتبار بالائی دارد. وب سایت آنها در یافتن عکاسان جدید و خلاق، فوق‌العاده است. شما هم می‌توانید در خواست عضویت دهید تا در یکی از بهترین ویترین‌های عکاسی دنیا دیده شوید.

Petapixel

وب سایت ( petapixel.com ) در واقع یک خبرگزاری جامع دنیای عکاسی است. آنها شما را در جریان آخرین نقد و بررسی دوربین های عکاسی قرار می‌دهند. ضمنا در این وب سایت توصیه‌های مفیدی برای انتخاب دوربین برای انواع سبک‌های عکاسی وجود دارد. یکی از بخش‌های جذاب و مورد علاقه من در این سایت، تجربیات عکاسان در میدان عکاسی است.

بخش حقوقی این وب سایت نیز مطالب جالبی در رابطه با دادگاه‌های نقض قانون کپی رایت بین عکاسان و صاحبان صنایعی که از عکس‌های آنها بدون مجوز استفاده کرده‌اند، دارد. البته که شاید برای عکاسان ایرانی این بخش خیلی هم کاربردی نباشد.

۵۰۰px یکی دیگر از بهترین سایت های عکاسی

وب‌سایت ( ۵۰۰xp.com ) یک پلتفرم شبکه اجتماعی نیمه حرفه‌ای برای عکاسان است. مطالب شبکه اجتماعی این وب سایت،  از نظر کیفیت و نظارت بر روی محتوای تولید شده، جایی بین وب سایت سخت‌گیر Behance و ساختار بدون نظارت Flicker است.

این وب سایت که توسط ( Oleg Gutsol ) و ( Evgeny Tchebotarev ) تاسیس گردیده است، در واقع یک انجمن عکاسی آنلاین است. جایی است برای دیده شدن، ایده گرفتن و برقراری ارتباط با سایر عکاسان. شما در این سایت می‌توانید در عکس‌های سایر عکاسان جستجو کرده، آنها را تایید کنید یا انتقاد خود را از عکس‌شان، بیان نمایید.

با ۶ میلیون عضو، ۵۰۰px.com مرجعی تمام ناشدنی از ایده‌های فراوان عکاسی است. با طراحی مجدد رابط کاربری این وب سایت، ۵۰۰px در جایگاه نخست این سبک از وب سایت‌های عکاسی است. قالب جدید این وب سایت، بسیار از قالب قبلی‌اش زیباتر شده است. دلیل قرارگیری ۵۰۰xp.com در میان بهترین سایت های عکاسی جهان ، نیز قطعا همین تعدد شگفت‌انگیز اعضای آن است.

iPhone Photography School

وب سایت ( iphonephotographyschool.com ) ویژه‌ی عکاسانی است که از iPhone خود بعنوان یک ابزار عکاسی قدرتمند استفاده می‌کنند. ایده‌ی این وب سایت جذاب است. زیرا هر علاقه‌مند عکاسی یا نمی‌خواهد یا نمی‌تواند از پس هزینه‌های یک دوربین DSLR بر بیاید.

این وب سایت سرشار از ترفندها و آموزش‌های جامعی است که در سه گروه : برای شروع، عکاسی بهتر و ویرایش تصویر، دسته‌بندی شده است. تنوع لیست بهترین سایت های عکاسی خارجی به ما این اجازه را داد تا بتوانیم این وب سایت فوق‌العاده را نیز به شما معرفی کنیم.
لبته در واقع تکنیک‌هایی که در این وب سایت ارائه می‌گردد، نه تنها برای صاحب یک موبایل هوشمند آیفون، بلکه برای هر عکاسی می‌تواند جذاب باشد. ظاهر وب سایت بسیار روان بوده و همه چیز در آن براحتی دست‌یافتنی است. البته که طبیعتا ظاهر این وب سایت در دستگاه‌های iPhone شما، زیباتر نیز خواهد بود! پس اگر آیفون دارید، قطعا این وب سایت را در میان بهترین سایت های عکاسی جهان از دست ندهید.

FStoppers

( FStoppers.com ) یکی دیگر از وب سایت‌های مرجع و عالی در زمینه‌ی عکاسی است؛ که از دوران دانشگاه همیشه با آن سر و کار داشته‌ام. این وب سایت بطرز شگفت‌انگیزی جذاب، ساده، تمیز و کاربردی است. FStoppers از آن دسته سایت‌هایی است که من برای مطالعه‌ی یک مقاله به آن مراجعه می‌کنم و ناگهان پس از چند ساعت درمی‌یابم که ساعت‌ها است، مشغول مطالعه و جستجو در مطالب عالی این وب سایت هستم. بیشتر از علاقه‌ی شخصی، تنوع و عمق مطالب FStoppers آن را لایق قرارگیری در لیست بهترین سایت های عکاسی جهان کرده است.

درست است که FStoppers ممکن است ساعت‌ها توجه شما را به خود جلب کند، اما صرف این ساعات، قطعا بیهوده نخواهد بود. دانش عکاسی شما با مطالعه‌ی مطالب متنوع این وب سایت، به سرعت افزایش خواهد داشت. این وب سایت نگاهی جامع به تمامی ابعاد عکاسی همچون اخبار داغ عکاسی ، تجهیزات وابسته و نقد و بررسی دوربین‌های جدید دارد. این وب سایت به شما نشان خواهد داد، می‌توان از وب سایت عکاسی در صورتی که بدانید به دنبال چه چیزی هستید، دستاوردهای قابل توجهی بدست آورد.

Digital Photography Review

( dpreview.com ) همواره برای بسیاری از عکاسان در صدر لیست بهترین سایت های عکاسی جهان قرار دارد. غالب محتوای این وب سایت از نقد و بررسی دوربین‌های عکاسی و تجهیزات وابسته‌ی آن تشکیل شده است. شاید دلیل قرارگیری این وب سایت قدرتمند در جایگاه ششم بهترین سایت های عکاسی خارجی ، اشکالات انگشت شماری است که در جزئیات رابط کاربری آن وجود دارد. اما همچنان بعلت محتوای غنی این وب سایت، بدون شک جایگاه آن در بالای لیست هر عکاسی، خواهد بود.

بهترین بخش dprevirew.com فروم ( تالار گفتگو ) عکاسی آن است. شاید تعداد انگشت شماری وب سایت عکاسی، دارای فرومی با این غنا باشند. در این وب سایت دیگر نیاز نیست در میان انبوه نظرات غیرکاربردی به دنبال یک پیشنهاد ارزشمند باشید.

در این تالار گفتگو، سوالات و پاسخ‌ها بین افراد واقعی و از همه مهمتر، بین تجربیات حقیقی عکاسان حرفه‌ای است.

DIY Photography

diyphotography.net در گذشته‌ی نه چندان دور، وب سایت شناخته شده و محبوبی نبود. این وب سایت به صورت اختصاصی بر روی موضوع ساخت خانگی تجهیزات عکاسی با صرف کمی زمان و خلاقیت فعالیت می‌کند.

عکاسی، سرگرمی و هنری پرهزینه است. البته نه از دیدگاه وب سایت diyphotography.net ! برای هر کدام از تجهیزات عکاسی در این وب سایت، راهکار ساختی، ساده و خانگی وجود دارد. دقیقا به همین دلیل ساده و اثرگذار است که ما این وب سایت کاربردی را در لیست بهترین سایت های عکاسی جهان قرار داده‌ایم.
این وب سایت که از سال ۲۰۰۶ کار خود را آغاز کرده است، تنها بر پایه‌ی تبلیغات دهان به دهان عکاسان و معرفی این سایت به دیگران، به جایگاه فعلی خود دست یافته است. ترفندهای ساخت ارزان قیمت تجهیزات عکاسی، تنها دلیل جایگاه این وب سایت در میان بهترین سایت های عکاسی خارجی نیست. diyphotography.net ضمنا مرجعی کامل از صدها مقاله‌ی آموزشی، پیشنهادات عکاسان حرفه‌ای و همچنین نقد و بررسی دوربین و تجهیزات عکاسی است. این وب سایت بوسیله‌ی عکاسان و برای عکاسان راه اندازی شده است، تا محلی باشد برای یافتن ایده‌هایی نو.

Lightstalking

این وب سایت از نظر من، نامی زیبا و پرمعنا هم دارد و مرا یاد عکاسان پرتلاشی می‌اندازد که ساعت‌ها به دنبال یافتن نوری مناسب برای ثبت یک عکس، در سایه باقی می‌مانند. جاییکه همه‌ی ما می‌دانیم نور مناسب، تنها شانس برای ثبت یک عکس چشم‌گیر است.

( lightstalking.com ) محتوایی غنی دارد و همین موضوع برای قرارگیری آن در میان بهترین سایت های عکاسی جهان کافی است. در این وب سایت، عکاسان برای سایر عکاسان محتوا تولید می‌کنند که طبیعتا اکثر این مطالب نیز، کاربردی و جذاب است. ضمنا در این سایت حوزه‌هایی از عکاسی و تکنیک‌هایی معرفی می‌شوند که تا پیش از این در کمتر وب سایتی به آنها پرداخته شده است؛ و این وب سایت ، هوایی است تازه در میان انبوه اطلاعات تکراری.

در تالار گفتگوی این وب سایت ، شما می‌توانید با سایر عکاسان بصورت مستقیم، ارتباط برقرار کنید. ضمنا در این وب سایت می‌توانید با صرف هزینه از ( Lightroom Presets ) های حرفه‌ای ارائه شده نیز، بهره ببرید.

Digital Photography School

( digital-photography-school.com ) یا بطور خلاصه ( DPS ) پلتفرم و وب سایتی برای هر نوع ایده، ترفند و تکنیک عکاسی است. آنها در ارائه‌ی هیچ مطلبی کم نمی‌گذارند و اگر در مورد هر موضوعی از عکاسی در آن جستجو کنید، با ده ها مقاله‌ی جذاب و مرتبط مواجه خواهید شد. نویسندگان این وب سایت از سراسر دنیا و در زمینه‌های مختلف عکاسی، مطالبی تولید می‌کنند که برای هر عکاسی، از هر گوشه‌ی دنیا کاربردی است. زمانیکه صحبت از اطلاعات عکاسی باشد، قطعا DPS یکی از اولین‌ها در لیست بهترین سایت های عکاسی جهان است. DPS عادت ندارد در مورد هیچ محتوایی، اطلاعات محدود ارائه دهد.

تجربه به من ثابت کرده که همیشه پس از ساعت‌ها غرق شدن در مطالب متنوع این وب سایت، بلافاصله و با اشتیاق به سراغ دوربینم رفته‌ام تا آموخته‌ی جدید خود را در میدان حقیقی عکاسی، تجربه کنم.

Photo.net

قبل از Behance ، Flicker و حتی ۵۰۰px ، وب سایت ( photo.net ) فعال بوده است. ( photo.net ) مرجع اصلی و انجمن جهانی آنلاین عکاسان با ۲۵ سال سابقه، در این زمینه است. با بیش از ۵ میلیون عکس از عکاسان سراسر دنیا، با اندکی فاصله از وب سایت ۵۰۰px در تعداد عکس‌های آنلاین، ( photo.net ) قرار دارد. همین دو دلیل کافی است تا هر عکاس ایرانی در میان لیست بهترین سایت های عکاسی خارجی ، ( photo.net ) را قرار دهد. این وب سایت بیش از عکاسان، تمرکز و دسته‌بندی خود را بر روی عکس‌ها قرار داده است.

ظاهر این وب سایت کمی از فرم تکراری وب سایت‌های جدید، فاصله داشته که خود، یک ویژگی عالی است. در این وب سایت ، عکاسان حقیقی برای کمک به سایر عکاسان، نقدهایی واقع‌گرایانه دارند. ضمنا تالار گفتگوی این وب سایت نیز، کاربردی و فعال است. در این تالار گفتگو شما می‌توانید در مورد سفرها، تجربیات و تکنیک‌های عکاسی با سایر عکاسان به گفتگو بنشینید.

The Spruce

با این حال که نام‌گذاری سایت ( thesprucecrafts.com ) ارتباطی با عکاسی ندارد اما، تمامی مقالات آن توسط عکاسان حرفه‌ای نگارش می‌شود. نویسندگان این وب سایت بخوبی می‌دانند که چگونه مطالبی بنویسند که شما با اشتیاق آنها را تعقیب کنید.

این وب سایت دارای دو دسته محتوای غنی است. یکی از آنها مربوط به ترفندها و تکنیک‌های عکاسی است و بخش دوم که جنبه‌ی مشاوره دارد، شامل آموزش‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا بهترین نتایج را در حرفه‌ی عکاسی خود بدست آورید.

به جرات می‌توانم بگویم که ( thesprucecrafts.com ) هم مقالاتی به شما ارائه می‌دهد که تعداد انگشت شماری از وب سایت های این لیست، قادر به عرضه‌ی آنها به شما باشند. نکات و پرونده‌های کلیدی و جذابی همچون بیوگرافی عکاسان، میانبرهای ( Shortcut ) کاربردی و حتی نحوه‌ی یافتن سمبل کپی رایت بر روی صفحه کلید لپ تاپ، برخی از آنها است. کیفیت محتواهای این وب سایت باور نکردنی است.

اگر قرار بود وب سایت های معرفی شده تنها بر مبنای بکر بودن مقالاتشان رتبه‌بندی گردند وب سایت ( thesprucecrafts.com ) ، یکی از مهمترین کاندیدها برای جایگاه نخست در لیست بهترین سایت های عکاسی جهان بود.

Picture Correct

در میان لیست بهترین سایت های عکاسی خارجی ، وب سایت ( picturecorrect.com ) در مجموعه‌ی ما هم طرفداران فراوانی دارد و علت اصلی آن، تنوع بالای مطالبش است. در این وب سایت تنوع بی‌نظیر از محتواهای کامل و مرتبط با دنیای عکاسی وجود دارد. از اینکه بدانید چگونه دوربین DSLR خود را تمیز کنید تا چگونگی افزودن رنگ به عکس‌های سیاه و سفید؛ همه‌ی اینها در پرونده‌هایی کامل در این سایت وجود دارند.

Picturecorrect تا زمان یاد داشت این مقاله، ۵۳۹ صفحه لیست محتوا دارد. این حجم بالای محتوا، شامل ویدئوهای آموزشی و مقالات کاربردی عکاسانی است که تجربیات شخصی خود را در سبک‌های مختلف عکاسی بیان می‌کنند.

با این حال که حجم محتوای این وب سایت بسیار زیاد است اما متاسفانه دسته‌بندی منظمی ندارد و مقالات بخوبی به هم ارتباط داده نشده‌اند. البته با یک سرچ ساده می‌توان گاها تا ده‌ها مطلب فوق‌العاده در ( picturecorrect.com ) یافت. به نظر من جمع‌آوری این حجم از محتوا، این سایت را یکی از کاربردی‌ترین مراجع در لیست بهترین سایت های عکاسی جهان قرار داده است.

SLR Lounge

( slrlounge.com ) هم یکی دیگر از وب سایت های لیست بهترین سایت های عکاسی خارجی است. این وب سایت هم در زمینه‌های گوناگون، به تولید محتوا می‌پردازد. مطالب وب سایت ( slrlounge.com ) بصورت ورک‌شاپ‌های عکاسی طراحی شده که در یادگیری عکاسی، مسیری بی‌نظیر است. این دوره‌ها شامل نورپردازی، آموزش لایت روم ( Lightroom ) و حتی عکاسی عروسی نیز می‌گردد.

ضمنا در صورتی که در دوره‌های آنلاین این وب سایت شرکت کنید، استاتید این دوره‌ها، پیشرفت شما را دنبال کرده و همواره عکس‌های شما را در جهت افزایش کیفیت آنها، نقد می‌کنند.

به‌علاوه شما می‌توانید در این وب سایت درخواست دهید تا عکس‌هایتان توسط سایر عکاسان نقد و بررسی گردد؛ که امکانی فوق‌العاده و به لطف رابط کاربری این وب سایت، بسیار آسان است.

از همه جذاب‌تر اینکه در ( slrlounge.com ) همیشه مسابقات عکاسی دائر است. شما می‌توانید بصورت رایگان در آنها شرکت کرده و در صورتی که برنده شوید، اعتباری بسیار بالا، حداقل در دنیای عکاسی آنلاین کسب کرده‌اید. بدون شک دوره‌های آموزشی و مسابقات آنلاین این وب سایت در لیست بهترین سایت های عکاسی خارجی ، بی‌نظیر است.

Popular Photography

در لیست بهترین سایت های عکاسی جهان ( popphoto.com ) یکی از قدیمی‌ترین‌ها است. بی هیچ شکی این وب سایت با ۳۴۱ صفحه فهرست نقد و بررسی، آن هم تنها در گروه اخبار دوربین‌ها و تجهیزات عکاسی، از نظر محتوا بسیار غنی است. دو بخش فوق‌العاده‌ی دیگر این وب سایت یعنی ( چگونه انجام دهیم ) و ( روزی از زندگی ) وب سایت ( popphoto.com ) را به سایتی منحصر بفرد و بسیار خاص تبدیل کرده است.

با نگاه به بخش عکس روز، می‌توانید روزانه با عکاسان خلاق و جوان دیگری آشنا شوید؛ صفحات اجتماعی آنها را پیدا کنید و جمعی دوستانه و ازشمند از عکاسان را تشکیل دهید.

ضمنا راهنماهای فروش این وب سایت نیز مرجعی است بی‌رقیب. شما در آنها می‌توانید دوربین‌ها و لنزهایی را پیدا کنید که حتی تا به امروز، اسم آنها را نشنیده‌اید.

TutsPlus

( photography.tutsplus.com ) وب سایتی است که معمولا در میان جستجوهای شما در بین اخبار و اطلاعات عکاسی، نمایان می‌شود. وب سایت آنها شامل راهنماهای کاربردی، آموزش‌های آنلاین و کتاب‌های عکاسی الکترونیک است و تمامی آنها در جهت ارتقاء توانایی‌های عکاسی و کیفیت عکس‌های شما ارائه گردیده‌اند.

مطالب ناب این وب سایت ، توسط عکاسان و سایر هنرمندان ارائه شده که غالبا حال و هوایی متفاوت و تازه دارند. مقالات آنها نیز در انواع زمینه‌های عکاسی و بصورت راهنما و یا توصیه است. برخی از مقالات آنها عناوین جذابی همچون ( چگونگی خواندن و درک یک عکس ) و ( نحوه‌ی استفاده از لنزهای تله فوتو ) دارند.

وب سایت ( photography.tutsplus.com ) بانک اطلاعاتی غنی از انواع محتواهای مرتبط با عکاسی دارد. شما در این وب سایت می‌توانید در مورد بسیاری عکاسان مطرح و سبک‌های کاری آنها، اطلاعات جامعی کسب کنید. ضمنا آنها مقالات حرفه‌ای‌تر و با ساختار جدی‌تری در بخش ( چگونه بهتر عکاسی کنیم ) دارند.

زمانیکه صحبت از محتوای آموزشی باشد، قطعا ( tutsplus ) یکی از بهترین سایت های عکاسی جهان است.

Udemy

( udemy.com ) با ۳۴۰ مقاله‌ی آموزشی، در واقع یک وب سایت ارائه دهنده‌ی دوره‌های آموزشی آنلاین است. در این وب سایت برای هر عکاسی و با هر میزان تبحر در عکاسی، محتوایی ارزشمند وجود دارد؛ که از شناخت دوربین تا پرونده‌های جامع انواع سبک‌های عکاسی، متغیر است.

دوره‌های برگزار شده‌ی این وب سایت با هزینه‌ای کم ( در حدود ۱۰ دلار برای هر دوره ) و با امکان استفاده‌ی دائمی از دوره‌های خریداری شده، امکانی فوق‌العاده برای عکاسانی است که آموزش را بخش اصلی حرفه‌ی خود می‌دانند. البته متاسفانه برای عکاسان ایرانی که با دشواری انتقال پول و ثبت‌نام در دوره‌های آنلاین مواجه هستند، استفاده از امکانات این وب سایت کمی دشوار خواهد بود. با مراجعه به این وب سایت می‌توانید در جریان جزئیات این دوره‌ها و شرایط ثبت‌نام آنها قرار بگیرید.

( udemy.com ) یکی از بهترین سایت های عکاسی خارجی برای فراگیری تخصصی و دسته‌بندی شده‌ی عکاسی است. ضمنا این وب سایت مملو از ویدئوهای آموزش عکاسی می‌باشد. می‌توانم به شما قول بدهم که در این وب سایت هر آنچه از عکاسی می‌خواهید را فرا بگیرید را بیابید؛ شاید چیزی فراتر از آنچه حتی انتظارش را داشته‌اید.

Geoff Lawrence

با این حال که ظاهر وب سایت ( geofflawrence.com ) کمی قدیمی و به‌روز نشده می‌آید، اما محلی است برای دریافت پاسخ هر سوالی که در زمینه‌ی عکاسی دارید.

محتوای این وب سایت نه تنها کاربردی است بلکه به دقت در بیش از ۱۵ سرفصل دسته‌بندی شده تا براحتی بتوانید محتوای مورد نظر خود را بیابید و محتواهای مربوط به آن را نیز مطالعه کنید. این وب سایت از هنگام خرید دوربین تا مرحله‌ی ویرایش نهایی عکس، دسته‌بندی‌ها و محتوایی غنی دارد.

گروه‌های اصلی محتوای این وب سایت نیز با توجه به سبک‌های مختلف عکاسی، دسته‌بندی‌های دقیقی دارد تا شما بتوانید جامع‌ترین اطلاعات مورد نیازتان را در کمترین زمان ممکن بیابید. طراحی وب سایت آنها در عین ظاهری قدیمی، بسیار ساده و تنها در خدمت مطالعه‌ی متن است. از آنجایی که لیست بهترین سایت های عکاسی خارجی را بر مبنای کیفیت محتوای آنها، تهیه کرده‌ایم، وب سایت ( geofflawrence.com ) قطعا لایق حضور در این لیست می‌باشد.

Creative Live

( creativelive.com ) یکی دیگر از وب سایت های ارائه دهنده‌ی پلتفرم آنلاین آموزش عکاسی است. آنها نیز همچون Udemy ، وب سایتی مملو از ویدئوهای آموزشی و دوره‌های آنلاین عکاسی هستند. بیش از ۱۰۰۰ ویدئوی آموزشی در این وب سایت وجود دارد که با توجه به حجم و کیفیت محتوا، از ویدئوهای رایگان تا ۳۰۰ دلار برای هر ویدئو، متغیر است. محبوبیت و کیفیت دوره‌های آنلاین آنها را می‌توانید از امتیاز بالا و نظرات مثبت کاربران‌شان دریابید.

ویدئوهای آموزشی آنلاین آنها، نه تنها راهنما و فرآیند عکاسی را به شما آموزش می‌دهند، بلکه شامل مفاهیم عمیق‌تری همچون فلسفه و چراییِ بوجود آمدن هر کدام از سبک‌های عکاسی نیز می‌باشند. دوره‌های آنلاین آموزش عکاسی این وب سایت قطعا جایگاهی ویژه در لیست بهترین سایت های عکاسی جهان دارد.

The Photo Argus

( Thephotoargus.com ) یک منبع فوق‌العاده از محتوای کاربردی عکاسی است. زمانیکه وارد وب سایت آنها شوید، دیگر نیازی نیست برای جستجوی ایده‌های جدید و یا دریافت اطلاعات عکاسی، به سراغ وب سایت دیگری بروید.

این وب سایت برای عکاسان آماتور و عکاسان حرفه‌ای، به یک میزان کاربردی است. آنها مطالب ارزشمندی در زمینه‌ی تکنیک‌ها و اطلاعات عکاسی و همچنین معرفی دوربین‌ها و تجهیزات عکاسی دارند. تمامی این اطلاعات براحتی از طریق منوی بالای این وب سایت ، در دسترس است. شما می‌توانید بوسیله‌ی نام عکاس، نام پروژه و حتی نام موقعیت‌ها و سایت های عکاسی، به انبوهی از اطلاعات و ایده‌های ناب، دسترسی داشته باشید.

این وب سایت بویژه برای عکاسان طبیعت و عکاسانی که علاقه‌مند به سفر هستند، اطلاعات دقیقی از سایت های عکاسی ارائه می‌دهد. البته این بخش از وب سایت The Photo Argus شاید برای عکاسان ایرانی جذابیت زیادی نداشته باشد.

Practical Photography

( practicalphotography.com ) در واقع مجله‌ای است که در سال ۱۹۵۹ تاسیس شده و اکنون فعالیت‌های خود را در دنیای وب دنبال می‌کند. محتوای اصلی این وب سایت بر پایه‌ی مقالات و نقد و بررسی تجهیزات عکاسی و همچنین ترفندها و تکنیک‌های عکاسی، بنیانگذاری شده است. شما در این وب سایت می‌توانید بر روی عکس سایر عکاسان نظر بدهید و ضمنا نظرات آنها را در رابطه با عکس‌های خود دریافت کنید.

ظاهر این وب سایت نیز طراحی چشم‌گیری دارد. آنها نقد و بررسی‌هایی جامع و معرفی محصولاتی کاربردی در دنیای عکاسی دارند. ضمنا در بخشی مجزا، نحوه‌ی استفاده و کاربری استاندارد دوربین و تجهیزات عکاسی را نیز آموزش می‌دهند.

یکی از جذابیت‌ها و شاید دلیل اصلی قرارگیری این وب سایت در لیست بهترین سایت های عکاسی جهان، وجود چهار بخش جامع و تخصصی درباره‌ی چهار سبک عکاسی پرطرفدار باشد. ( practicalphotography.com ) دارای چهار بخش اصلی برای سبک‌ها عکاسی لند اسکیپ ، پرتره ، حیات وحش و سفر است.

هر آنچه که شما در رابطه با این سبک‌ها باید بدانید را می‌توانید، در مقالات شفاف این وب سایت ها بیابید

اخبار مرتبط

فهرست فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۲ اعلام شد

روح الله سهرابی مدیرکل اداره نظارت بر عرضه ونمایش سازمان سینمایی در خصوص اکران نوروزی گفت: فیلم‌های «غریب»، «ملاقات...

اکران مردمی فیلم تئاتر سجاد افشاریان در مشهد برگزار شد

نخستین اکران مردمی فیلم تئاتر «هرکسی یا روز می‌میرد یا شب، من شبانه‌روز» با حضور سجاد افشاریان در مشهد...

بیست‌وپنجمین دوره جشنواره تسالونیکی آغاز می‌شود

جشنواره مستند تسالونیکی امسال از ۲ تا ۱۲ مارس برابر با ۱۱ تا ۲۱ اسفند در حالی برگزار می‌شود...

سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در ایستگاه پایانی

آیین اختتامیه سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر، شامگاه 4 اسفندماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد...