کوچه های خراسان کاندید دریافت جایزه شد

فیلم کوتاه «کوچه های خراسان» به کارگردانی «امیر بشیری» و «سجاد انتظاری» هنرمندان تئاتر مشهد، کاندیدای دریافت جایزهٔ بخش داستانی «جشنواره فیلم عمار» شد.

دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در تهران از تاریخ ۱۸ تا ۲۳ دی ماه در سینما فلسطین و در بستر مجازی به آدرس ammaryar.ir به نمایش درآمد. از تاریخ ۱۹ تا ۲۱ دی ماه نیز، همزمان با برگزاری این جشنواره در تهران، در پردیس سینمایی هویزه در مشهد با اکران ۲۸ اثر برگزار شد.

اختتامیه دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار جمعه ۲۴ دی ماه با حضور جمعی از هنرمندان در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد و در بخش های مسابقه و داستانی از برگزیدگان تقدیر شد. هنرمندان خراسان رضوی در بخش های بسیاری از این جشنواره درخشیدند.

دبیر اجرایی جشنواره، محمدرضا مالدار نیز بیان کرد سینماگران خراسان رضوی عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند و حائز رتبه های برتر شدند.

این فیلم کوتاه روایتگر موضوع سفر مرحوم قیصر امین پور به مشهد است؛ همچنین شعری با عنوان کوچه های خراسان است که در مدح امام رضا علیه السلام سروده شده است.

تهیه کننده این فیلم محمدعلی چمنی است. این فیلم زیر نظر موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و در خانه ای قدیمی در نزدیکی چهارراه خسروی نو مشهد فیلم برداری شده است.

فیلم کوتاه کوچه های خراسان آخرین قسمت از مجموعه تلویزیونی روایت است که سه قسمت دیگر آن «روایت دعبل»، «روایت آمرلی» و «شیخ بهایی» است. روایت دعبل با محوریت دعبل خزاعی از اصحاب امام رضا(ع) و شاعر شیعه قرن دوم و سوم هجری قمری است. روایت آمرلی برای گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است. شیخ بهایی نیز به روایت زندگی دانشمند بزرگ جهان اسلام می پردازد.

این فیلم در بخش فیلم کوتاه داستانی لوح افتخار دریافت کرد. پیش از این نیز مستند “بی بی” از مجموعه مستند “یکی از ما” به کارگردانی امیراطهر سهیلی موفق شد عنوان برگزیده بخش مستند جنگ اقتصای و فانوس جشنواره را از آن خود کند.

عوامل و بازیگران

بازیگران این تئاتر حجت طباطبائی، علیرضا رواندل، جعفر دهقان، منیره آلاداغی، امیر محاسباتی و مصطفی ابهری هستند. مهدی شریفی طراح صحنه، محبوبه سلطانی طراح لباس و ایمان رمضانی به عنوان دستیار کارگردان حضور داشتند. علیرضا رضایی مجری طرح، ابراهیم رجبیان مدیر تصویربرداری، امید سنجر موسوی آهنگساز، حجت خاکپور طراح گریم این فیلم بودند.

اخبار مرتبط

نمایشگاه نقاشی بدیل

نمایشگاه انفرادی نقاشی نونا نمازی با عنوان «بدیل» از روز بیست و یکم مردادماه در هنرخانه ی بن بست،...

حضور دو نماینده از مشهد در جشنواره تئاتر شهرزاد

پانزده اثر پذیرفته‌شده «دومین جشنواره تئاتر شهرزاد» توسط هیأت انتخاب این جشنواره اعلام شد. در پی فراخوان دومین جشنواره...

نمایشی درباره ی چند قاف بزرگ

نمایش درباره ی چند قاف بزرگ جدیدترین اثر مرکز تئاتر کربن است که از بیستم مردادماه هر شب ساعت...

راهیابی اثر مشهدی‌ها به جشنواره مولیزه ی ایتالیا

فیلم کوتاه کت و من به نویسندگی و کارگردانی هادی شیبانی از هنرمندان مشهدی به‌عنوان تولید مشترک ایران و...