«کَت‌وُمَن» جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی یک جشنواره در فرانسه را کسب کرد

1 ماه قبل | 08:42
«کَت‌وُمَن» جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی یک جشنواره در فرانسه را کسب کرد

فیلم کوتاه «کَت‌وُمَن» به کارگردانی هادی شیبانی جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره سازمان عفو بین‌الملل فرانسه را کسب کرد.
«کَت‌وُمَن» جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی یک جشنواره در فرانسه را کسب کرد
به گزارش هنرآنلاین به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم کوتاه «کَت‌وُمَن» به کارگردانی هادی شیبانی و تهیه‌کنندگی هادی شیبانی و کمپانی راویندر داکا تله‌ فیلمز جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی دهمین دوره جشنواره سازمان عفو بین‌الملل فرانسه را کسب کرد.
جشنواره بین‌المللی فیلم سازمان عفو بین‌الملل فرانسه Amnesty International Au Cinema pour les Droits humains با هدف نمایش آثاری با موضوع آزادی بیان، حقوق زنان و تبعیض علیه بشریت شکل گرفته است. در دهمین دوره این جشنواره که با حضور علاقه‌مندان و بسیاری از فعالان حقوق بشر، از تاریخ 10 اسفند 1401 تا 11 فروردین 1402 در شهرها و مراکز اجتماعی جزیره کُرس و جنوب دریای مدیترانه در فرانسه برگزار شد، 44 فیلم (16 فیلم بلند و 28 فیلم کوتاه) در پنج بخش بهترین فیلم داستانی، بهترین فیلم مستند، بهترین فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم کوتاه مستند و بهترین فیلم از نظر مخاطبان جوان، انتخاب و تمامی آثار در 186 سانس نمایش مختلف در 81 مرکز سینمایی یا هنری اکران شدند. بر اساس آمار رسمی جشنواره، تعداد مخاطبان دهمین دوره، 6248 نفر بوده است. در بخش فیلم کوتاه داستانی، «کَت‌وُمَن» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از دهمین جشنواره سازمان عفو بین‌الملل فرانسه شد. این دومین جایزه بین‌المللی این فیلم کوتاه پس از دریافت جایزه بهترین فیلم داستانی از سی و پنجمین جشنواره فیلم فیفاک تونس FIFAK است.
در ادامه حضور جهانی، فیلم کوتاه «کَت‌وُمَن» موفق شد به بخش دانشجویی شصت و سومین دوره جشنواره فیلم زلین نیز راه یابد.
جشنواره فیلم زلین Zlín Film Festival در سال ۱۹۶۱ به‌عنوان یکی از پیشگامان جشنواره‌های فیلم ویژه کودکان و نوجوانان آغاز به کار کرد. این جشنواره هر ساله در شهر زلین در جنوب شرقی جمهوری چک برگزار می‌شود. از آنجایی که این جشنواره عضو فعال و رسمی انجمن فیلم کودک اروپا است؛ علاوه بر نمایش فیلم‌ها، آموزش، آگاهی‌بخشی نسبت به جهان و پرورش ادراک زیبایی‌شناختی، اجتماعی و اخلاقی کودکان و نوجوانان را از اهداف اصلی این رویداد می‌داند. شهر زلین با سابقه بیش از شش دهه میزبانی جشنواره بین‌المللی فیلم ویژه کودکان و نوجوانان، اولین شهر برگزارکننده یک جشنواره فیلم برای کودکان است و سالانه بیش از 95 هزار نفر بازدیدکننده از جشنواره را ثبت کرده است. در سال ۲۰۰۸، رکورد تماشاگران این جشنواره شکسته شد و به بیش از 100 هزار نفر رسید.
در بخش دانشجویی زلین، 50 فیلم در سه بخش داستانی، مستند و انیمیشن حضور دارند و فیلم کوتاه «کَت‌وُمَن»، اولین فیلم کوتاه هادی شیبانی، به‌عنوان تنها نماینده ایران در بخش دانشجویی، داستانی جشنواره زلین Zlín Dog حضور خواهد داشت.
شصت و سومین دوره جشنواره فیلم زلین از 1 تا 7 ژوئن ( 11 تا 17 خرداد 1402) در شهر زلین برگزار و آثار منتخب در برخی شهرهای دیگر جمهوری چک نیز نمایش داده خواهند شد.

اخبار مرتبط

«چطور زندگی می‌کنیم؟» حاصل 6 سال زحمت استاد بزرگ صنعت انیمه ژاپن

ده روز تا اکران انیمه جدید هایائو میازاکی «چطور زندگی می‌کنیم؟» در ژاپن باقی مانده است. انیمه میازاکی در...
1 روز قبل

یک جایزه بین‌المللی برای «گیج‌گاه»

فیلم سینمایی «گیج‌گاه» برنده جایزه بهترین فیلمنامه از شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی چبوکساری در روسیه شد. فیلم سینمایی «گیج...
2 روز قبل

خوانش اشعار «باد و برگ» کیارستمی در جشنواره «عکس ۵»

مهدی شادی‌زاده از خوانش اشعار «باد و برگ» عباس کیارستمی توسط نازنین فراهانی در بزرگداشت عباس کیارستمی و افتتاحیه...
1 هفته قبل

سی و پنجمین فستیوال جهانی عکاسی یونسکو میزبان دو اثر عکاس اسفراینی از خراسان شمالی شد.

خراسان شمالی – حسین رضایی، مستندساز، عکاس اسفراینی و خالق مستند قلپیچ گفت: فستیوال جهانی عکاسی یونسکو با عنوان...
1 هفته قبل