«چطور زندگی می‌کنیم؟» حاصل 6 سال زحمت استاد بزرگ صنعت انیمه ژاپن

4 ماه قبل | 09:04
«چطور زندگی می‌کنیم؟» حاصل 6 سال زحمت استاد بزرگ صنعت انیمه ژاپن

ده روز تا اکران انیمه جدید هایائو میازاکی «چطور زندگی می‌کنیم؟» در ژاپن باقی مانده است. انیمه میازاکی در کنار آثار دیوید فینچر، کریستوفر نولان و یورگس لانتیموس از کنجکاوی برانگیزترین آثار سال 2023 هستند.
ده روز تا اکران انیمه جدید هایائو میازاکی با نام «چطور زندگی می‌کنیم؟» در ژاپن باقی مانده است. انیمه میازاکی در کنار آثار دیوید فینچر، کریستوفر نولان و یورگس لانتیموس از کنجکاوی برانگیزترین آثار سال 2023 هستند.
توشیو سوزوکی مدیر استودیو جیبلی تایید کرد که فیلم میازاکی بیش از 120 دقیقه است. چند ماه پیش تی‌یر فرمو، مدیر هنری جشنواره کن به سختی تلاش کرد تا میازاکی انیمه تازه خود را به جشنواره کن و بخش رقابتی بفرستد؛ اما کارگردان این اثر تمایلی ندارد که در جشنواره‌ای شرکت کند.
میازاکی و گروهش تصمیم دارند ابتدا انیمه «چطور زندگی می‌کنیم؟» را در زاپن به نمایش درآورند و سپس در سطح بین‌المللی اکران شود. این سنت تمام آثار میازاکی بوده که ابتدا برای مردم خود آثار را به نمایش بگذارد.
تاریخ اکران انیمیشن در ژاپن 14 ژوئیه است. میازاکی سال 2013 گفته بود تصمیم به بازنشستگی دارد و آخرین اثر او «باد برمی‌خیزد» خواهد بود؛ اما بازنشستگی این هنرمند کوتاه مدت بوده است.
انیمه‌های میازاکی تماما با دست طراحی می‌شوند و همیشه از نظر بصری خیره‌کننده و مورد تحسین صاحب‌نظران است. پروسه ساخت این انیمه از سال 2017 شروع شده و شش سال طول کشده است.
همچون سایر آثار این هنرمند انتظار می‌رود فیلم‌نامه این اثر اقتباسی از مانگا یا رمانی ژاپنی باشد و یا بعد از اکران شاهد انتشار کتاب‌های آن در بازار ژاپن و تغییر مدیوم سینما به کتاب باشیم. هنوز درباره داستان این انیمه اطلاعاتی منتظر نشده؛ اما اطلاعاتی فاش شده توسط طراح آن، می‌گوید داستان این اثر یک روایت خیالی و دراماتیک از زندگی پسر جوانی است که پس از مرگ پدرش، همراه عموی خود زندگی می‌کند.

منبع: ایبنا

اخبار مرتبط

«آکتور» جایزه جشنواره سئول را دریافت کرد

سریال «آکتور» جایزه هجدهمین دوره جشنواره درامای سئول در بخش فیلمنامه را دریافت کرد.
2 روز قبل

فیلم «نگهبان شب» نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۴ شد

فیلم سینمایی «نگهبان شب» از میان سه نامزد نهایی، به اتفاق آرا به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم...
5 روز قبل

سوئد «سیزده سالگی» را تجربه می‌کند

فیلم کوتاه «سیزده سالگی» به کارگردانی صمد علیزاده و تهیه‌کنندگی نوید محمدزاده به چهل و دومین جشنواره بین‌المللی آپسلای...
6 روز قبل

«با من فریاد بزن» در راه مکزیک

فیلم کوتاه «با من فریاد بزن» ساخته شیوا مردان‌نیا به عنوان یکی از آثار برگزیده بیستمین جشنواره فیلم کوتاه...
7 روز قبل