«چطور زندگی می‌کنیم؟» حاصل 6 سال زحمت استاد بزرگ صنعت انیمه ژاپن

10 ماه قبل | 09:04
«چطور زندگی می‌کنیم؟» حاصل 6 سال زحمت استاد بزرگ صنعت انیمه ژاپن

ده روز تا اکران انیمه جدید هایائو میازاکی «چطور زندگی می‌کنیم؟» در ژاپن باقی مانده است. انیمه میازاکی در کنار آثار دیوید فینچر، کریستوفر نولان و یورگس لانتیموس از کنجکاوی برانگیزترین آثار سال 2023 هستند.
ده روز تا اکران انیمه جدید هایائو میازاکی با نام «چطور زندگی می‌کنیم؟» در ژاپن باقی مانده است. انیمه میازاکی در کنار آثار دیوید فینچر، کریستوفر نولان و یورگس لانتیموس از کنجکاوی برانگیزترین آثار سال 2023 هستند.
توشیو سوزوکی مدیر استودیو جیبلی تایید کرد که فیلم میازاکی بیش از 120 دقیقه است. چند ماه پیش تی‌یر فرمو، مدیر هنری جشنواره کن به سختی تلاش کرد تا میازاکی انیمه تازه خود را به جشنواره کن و بخش رقابتی بفرستد؛ اما کارگردان این اثر تمایلی ندارد که در جشنواره‌ای شرکت کند.
میازاکی و گروهش تصمیم دارند ابتدا انیمه «چطور زندگی می‌کنیم؟» را در زاپن به نمایش درآورند و سپس در سطح بین‌المللی اکران شود. این سنت تمام آثار میازاکی بوده که ابتدا برای مردم خود آثار را به نمایش بگذارد.
تاریخ اکران انیمیشن در ژاپن 14 ژوئیه است. میازاکی سال 2013 گفته بود تصمیم به بازنشستگی دارد و آخرین اثر او «باد برمی‌خیزد» خواهد بود؛ اما بازنشستگی این هنرمند کوتاه مدت بوده است.
انیمه‌های میازاکی تماما با دست طراحی می‌شوند و همیشه از نظر بصری خیره‌کننده و مورد تحسین صاحب‌نظران است. پروسه ساخت این انیمه از سال 2017 شروع شده و شش سال طول کشده است.
همچون سایر آثار این هنرمند انتظار می‌رود فیلم‌نامه این اثر اقتباسی از مانگا یا رمانی ژاپنی باشد و یا بعد از اکران شاهد انتشار کتاب‌های آن در بازار ژاپن و تغییر مدیوم سینما به کتاب باشیم. هنوز درباره داستان این انیمه اطلاعاتی منتظر نشده؛ اما اطلاعاتی فاش شده توسط طراح آن، می‌گوید داستان این اثر یک روایت خیالی و دراماتیک از زندگی پسر جوانی است که پس از مرگ پدرش، همراه عموی خود زندگی می‌کند.

منبع: ایبنا

اخبار مرتبط

سی و شش اثر به گنجینه گالری هیچا اضافه شد.

سی و شش اثر نقاشی در سبک‌های مختلف هنری به مجموعه آثار گالری هیچا افزوده شد.
19 دقیقه قبل

انتشار تمبر یادبود سهروردی در تیراژ ۶۰ هزار سری

تمبر شهاب‌الدین سهروردی با هدف پاسداشت گنجینه‌های فلسفه ایرانی در مجموعه «تمبرهای یادبود کشور» منتشر شد.
7 ساعت قبل

انتشار فراخوان چهل‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

فراخوان چهل‌ و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران منتشر شد و بر...

نمایش «خانه دوست کجاست؟» کیارستمی در موزه آکادمی اسکار

فیلم «خانه دوست کجاست؟» ساخته عباس کیارستمی در موزه تصاویر متحرک آکادمی اسکار به روی پرده رفت.
6 روز قبل