تمدید مهلت ارسال مقالات به همایش ملی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

1 ماه قبل | 08:50
تمدید مهلت ارسال مقالات به همایش ملی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

دکتر «فرزاد قائمی» استادیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی و دبیر علمی همایش ملی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: با توجه به استقبال مخاطبان برای ارسال مقالات به دبیرخانه همایش و محدودیت زمان در نظر گرفته شده برای ارسال مقالات به دبیرخانه، تصمیم بر آن شد که مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه تا نیمه مردادماه تمدید شود.
وی افزود: البته همایش بزرگداشت فردوسی روز‌های ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ماه و همزمان با زادروز حکیم ابوالقاسم فردوسی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود و عصر ۲۴ اردیبهشت ماه نیز مراسم بزرگداشت این حکیم فرزانه فردوسی در محل آرامگاه فردوسی برگزار می‌شود.
همایش ملی بزرگداشت فردوسی با عنوان «بازشناسی نقش شاهنامه فردوسی در هویت ملی» به همت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور و دانشگاه فردوسی مشهد و با هدف تبیین سهم شاهنامه فردوسی در تحکیم و تثبیت هویت ملی در ایران تاریخی و معاصر و تداوم این نقش در متون حماسی فارسی و در نسبت با انواع هنر‌ها برگزار می‌شود و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه این همایش واقع در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد و نیز دبیرخانه هنر حماسی واقع در حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی ارتباط برقرار کنند.
منبع: شهرآرا

اخبار مرتبط

«چطور زندگی می‌کنیم؟» حاصل 6 سال زحمت استاد بزرگ صنعت انیمه ژاپن

ده روز تا اکران انیمه جدید هایائو میازاکی «چطور زندگی می‌کنیم؟» در ژاپن باقی مانده است. انیمه میازاکی در...
1 روز قبل

یک جایزه بین‌المللی برای «گیج‌گاه»

فیلم سینمایی «گیج‌گاه» برنده جایزه بهترین فیلمنامه از شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی چبوکساری در روسیه شد. فیلم سینمایی «گیج...
2 روز قبل

خوانش اشعار «باد و برگ» کیارستمی در جشنواره «عکس ۵»

مهدی شادی‌زاده از خوانش اشعار «باد و برگ» عباس کیارستمی توسط نازنین فراهانی در بزرگداشت عباس کیارستمی و افتتاحیه...
1 هفته قبل

سی و پنجمین فستیوال جهانی عکاسی یونسکو میزبان دو اثر عکاس اسفراینی از خراسان شمالی شد.

خراسان شمالی – حسین رضایی، مستندساز، عکاس اسفراینی و خالق مستند قلپیچ گفت: فستیوال جهانی عکاسی یونسکو با عنوان...
1 هفته قبل