تئاتر «سرخر» اثری از آرش نژاد

arash nezhad

آرش نژاد به زودی تئاتر «سرخر» را براساس متنی از خودش، در پردیس تئاتر مستقل مشهد روی صحنه خواهد برد.

اولین فعالیت آرش نژاد حضور در گروه نمایشی «پالت» بود. او در این نمایش بازیگر و دستیار کارگردان به سرپرستی حمید قلعه ای بود. تجربه های بعدی این هنرمند در نمایش ها و فیلم های زیر بوده است:

  • لیرشاه به روایت مردم کوچه و بازار
  • عصب کوبی
  • کشتن گربه بابا فونتن یا دیگه منو صدا نزن مادر
  • مرگ یزدگرد
  • حرفه ای
  • دلم میخواد
  • کروکودیل

او معتقد است نویسنده ها و کارگردانان و هنرمندان در زمان و عصر خود به دنبال این هستند که دردها، روزمرگی ها، معضلات و اتفاق هایی که در اطرافشان اتفاق می افتد را از مسیر فرهنگی، نمایشی و یا از طریق راه های دیگر به مردم نشان دهند.

کروکودیل اثری از آرش نژاد
کروکودیل اثری از آرش نژاد

در رابطه با نمایش کروکودیل گفته است: در این نمایش شخصیت‌های نمایش دچار دوگانگی شخصیت و چند شخصیتی شدن هستندکه این دو مورد بیشتر به دلیل معضل استفاده از ماده مخدری به نام «کروکودیل» است که آن‌ها را تخریب کرده است. ماده‌ای که باعث ایجاد توهم و هر گونه شکلی می‌شود و فرد مصرف کننده می‌تواند هر چیزی را که می‌خواهد ببیند، حتی خودش را در ظاهر دیگری. لذا در این نمایش ما شاهد شخصیت‌هایی هستیم که در زندگی مشکلاتی اعم از مالی، رفاهی و فرهنگی را تجربه می‌کنند و مخاطب زمان بعد از مصرف آن‌ها می‌بیند. البته باید توضیح بدهم که ترسیم این اتفاق‌ها در طراحی صحنه نیز مشهود است. خانه‌ای که شبیه هیچ خانه‌ای معمولی دیگر زن و شوهری نیست و البته خانه‌ای عجیب و غریب است.

او در رابطه با تجربه کارگردانی و بازیگری همزمان در صحنه گفته است: بنده قبلا هم تجربه این اتفاق را در دو کار قبلی خود نیز داشته‌ام، اما این متن و این نمایش بسیار سخت و طاقت فرسا بود. بنابراین می‌توانم بگویم عجیب و غریب بود و من نیز از اول اصلا موافق با این قضیه نبودم که در اجرا هم بازی کنم و کارگردانی آن را انجام دهم. البته در این راستا تلاش کردم تا بازیگر چهره و یا بازیگر دانشجو به کار اضافه شود اما نشد. لذا به دلیل آنکه حدود یک سال و نیم روی این متن کار کردم و زیر لایه‌های متن و متن اصلی را به طور دقیق و ریز می‌دانستم شخصیت مرد را بازی کردم.

اخبار مرتبط

شان و صفا،‌ خوشنویسی کتیبه ها

وقتی به شکل تقریبا اتفاقی به مقصود فعلی ام یعنی رشته گرافیک رسیدم، کمی خوشنویسی می دانستم، اما آنجا...
3 هفته قبل

خراسان در چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی

چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی توسط اداره‌ کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه‌ توسعه‌ هنرهای...

برگزاری رویداد سینما حماسه

دومین فراخوان تولید فیلم کوتاه داستانی سینما حماسه منتشر شد. انتشار فراخوان برگزاری رویداد سینما حماسه در اسفند ۱۴۰۰...
4 ماه قبل

اختتامیه جشن سیمرغ مشهد

با نظر به برگزاری نوزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد در بهمن ماه سال جاری همزمان با چهارمین جشنواره فیلم...
4 ماه قبل